KONST / Litografier / Färglitografi 7954294
nr 795 4294
Eric Grate
(1896-1983), Sverige
Färglitografi, Eric Grate (1896-1983), komposition, 30/199 signerad, bladets mått: 30x21
Eric Grate, svensk skulptör, tecknare, målare och grafiker född 1896, död 1983.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 december 2012
kl 19:18:14
200 kr
250 kr
350 kr
Eric Grate
Läs mer om Eric Grate